POBIERZ SCENARIUSZE DO LEKCJI
POBIERZ WORKBOOK DLA UCZNIÓW

Lekcja 1: Talenty Przyszłości

Czy warto podążać za swoimi talentami? Dzisiejszy świat zmienia się tak dynamicznie, że słusznym i najbardziej pewnym rozwiązaniem wydaje się być podążanie za sobą. Młodzi ludzie często rezygnują z wyboru ścieżki kariery zgodnej ze swoimi talentami i idą w kierunku, w którym akurat wydaje się, że jest szansa na pracę zaraz po studiach. Ktoś kto świadomie wybiera swoją ścieżkę kariery w oparciu o swoje talenty zawsze znajdzie swoje miejsce na rynku pracy przekonując swoją autentycznością i profesjonalizmem.

Lekcja 2: Kompetencje Przyszłości

Czym są kompetencje przyszłości, które będą pożądane na rynku pracy za kilka lat? W jakich zajęciach te umiejętności są szczególnie ważne. W trakcie tej lekcji poznacie kilku gości, którzy opowiedzą o tym, jak kształtowali umiejętności i jaki mają pomysł rozwijanie ich wśród młodzieży.

Lekcja 3: Podążając za talentami – inspirujące przykłady z życia

Jak wygląda życie zawodowe zgodne z talentami, a jak takie, w którym człowiek pracuje zupełnie niezgodnie z nimi? Czy zdarza się, że poznając swoje talenty ludzie zmieniają pracę, karierę, życie? Na te pytania uzyskamy odpowiedź w trakcie kolejnej lekcji.